Zwycięstwo Hamiltona i fantastyczne doznania podczas GP Arabii Saudyjskiej! Dopiero po ostatniej rundzie w Abu Dhabi będziemy znać triumfatora światowych mistrzostw F1!

Zwycięstwo Hamiltona i fantastyczne doznania podczas GP Arabii Saudyjskiej! Dopiero po ostatniej rundzie w Abu Dhabi będziemy znać triumfatora światowych mistrzostw F1!

Pozostał tylko już 1 wyścig do ostatecznego zakończenia aktualnie trwającego sezonu F1, a kibice dyscyplin motorowych wciąż nie poznali odpowiedzi na najistotniejsze pytanie. Od kilku sezonów nie zdarzyła się sytuacja w wyścigach w F1, by triumfatora światowych mistrzostw zobaczyć dopiero na koniec decydującego wyścigu sezonu. Jeżeli chodzi o rozstrzygnięcia ten sezon jest bez żadnych wątpliwości niezwykły. Dobrze przyznać to, iż w aktualnie trwającym sezonie jedynie dwójka zawodników liczyło się podczas rywalizacji o tytuł mistrza świata. Tutaj mowa oczywiście o Lewisie Hamiltonie ze stajni Mercedesa AMG Petronas a także Verstappenie ze stajni RB Racing. Nadal aktualny mistrz spotkał w obecnie trwającym sezonie oponenta, który był w stanie walczyć z nim. Lewis Hamilton miał możliwość, by wyrównać się punktami z Verstappenem w trakcie Grand Prix Arabii Saudyjskiej i rzeczywiście ta misja wyszła mu. O zdobyciu mistrzowskiego tytułu dzięki wynikom poprzedniego wyścigu decydować będzie ostatnie starcie dobiegającego ku końcowi sezonu.

Bez najmniejszych wątpliwości jazda wspomnianych wyżej kierowców podczas tego sezonu jest bardzo dobrze. Ci dwaj zawodnicy mocno odskoczyli pozostałym zawodnikom od wyścigu numer jeden i dali do zrozumienia, kto naprawdę ma szansę rywalizacji o tytuł mistrza świata Formuły 1. Pozostali zawodnicy mogli jedynie obserwować ich zmagania o najwyższe lokaty i dyskutować o tym który z tej dwójki finalnie wywalczy mistrzowski tytuł Formuły 1. W tym przypadku należy sobie uświadomić, iż w trakcie obecnie trwającego sezonu było mnóstwo emocji i naprawdę często dochodziło do wypadków między tymi dwoma niesamowitymi zawodnikami. Ci dwaj kierowcy pomimo gigantycznych emocji mówią o sobie z wielkim szacunkiem i zaznaczają, że w rozstrzygającym wyścigu triumfować będzie ten lepszy zawodnik. Fakt, że pojedynek o tytuł mistrza świata Formuły 1 rozwikła się dopiero w trakcie ostatniego wyścigu sezonu jest bez najmniejszych wątpliwości niesamowity dla każdego sympatyka sportów motorowych. Na pewno ostatni wyścig w tym sezonie Formuły 1 dostarczyć nam może mnóstwo doznań. Wiec zostaje nam tylko oczekiwać na decydujące zakończenie między tymi dwoma świetnymi zawodnikami.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy