Warszawska Legia ograła Spartak Moskwa i wysunęła się na lokatę numer jeden w swojej grupie! Sensacyjny wynik w rundzie inauguracyjnej zmagań Ligi Europejskiej!

Warszawska Legia ograła Spartak Moskwa i wysunęła się na lokatę numer jeden w swojej grupie! Sensacyjny wynik w rundzie inauguracyjnej zmagań Ligi Europejskiej!

Nie ma wątpliwości co do tego, że piłkarskie drużyny z naszego kraju nieczęsto gwarantują polskim sympatykom radosne emocje w zmaganiach europejskich. Zostaliśmy oswojeni z tym, iż zazwyczaj nasze zespoły szybko przegrywają w zmaganiach kwalifikacyjnych i kończą swoją przygodę w zmaganiach europejskich. W tym sezonie piłkarscy kibice z naszego kraju mogli być jednak o wiele mocniej uradowani z dyspozycji piłkarskich klubów. Ostatecznie do zmagań grupowych zmagań europejskich zakwalifikowała się jedynie Warszawska Legia, jednak reszta drużyn na etapie kwalifikacyjnych rozgrywek radziła sobie naprawdę solidnie. Jednakże w dzisiejszym dniu chcemy skupić się na formie Legii Warszawa, która w środę wieczorem zainaugurowała zmagania w grupowej fazie Europa League. Przeciwnikiem w premierowym pojedynku grupowej fazy był Spartak Moskwa, a więc naprawdę mocny klub wywodzący się z Rosji.

Przed tym pojedynkiem wiele redakcji sportowych jednogłośnie twierdziło, że Legii Warszawa bardzo ciężko może być postarać się o jakieś punkty. W teorii moskiewski Spartak wydawał się klubem znacznie mocniejszym i mistrz ligi polskiej musiał się mocno starać, aby ugrać chociaż punkt podczas tego spotkania. Jednak sytuacja w trakcie meczu przedstawiała się inaczej, co z całą pewnością jest radosną wiadomością dla sympatyków futbolowych z Polski. Od pierwszych minut piłkarze trenowani przez Michniewicza Czesława zagwarantowali drużynie gospodarzy i parę razy byli blisko strzelenia bramki. Z całą pewnością zawodnicy Spartaka Moskwa byli bardzo zdziwieni tym, w jaki sposób to starcie rozgrywają gracze Legii Warszawa. Naprawdę rozsądna okazała się taktyka warszawskiej Legii i mogliśmy w niej zobaczyć koncepcję na ten pojedynek. W sytuacji, kiedy na tablicy pojawiła się ostatnia minuta spotkania wszystko wskazywało na to, że mecz zakończone zostanie remisem. Jednak wówczas zawodnicy mistrza polskich rozgrywek zorganizowali fantastyczną kontrę, która zakończyła się trafieniem dla zespołu gości strzelonym przez Kastratiego Lirima. Jeszcze pod koniec meczu gracze Spartaka z Moskwy usiłowali jeszcze strzelić gola, jednak brakło im kilku minut i to właśnie zawodnicy mistrza Polski mogli celebrować trzy punkty.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy