Ukraińska drużyna narodowa zagra w finałowym pojedynku baraży o mundial po tym jak zwyciężyła narodową reprezentację Szkocji!

Ukraińska drużyna narodowa zagra w finałowym pojedynku baraży o mundial po tym jak zwyciężyła narodową reprezentację Szkocji!

W minionym tygodniu wielbiciele piłkarscy z całej Europy z ciekawością czekali na mecz zespołu narodowego Szkocji z narodową reprezentacją Ukrainy. Jeszcze całkiem niedawno byłoby to w pełni normalne spotkanie, lecz okoliczności zdecydowanie się zmieniły. To spotkanie barażowe na samym początku miało zostać rozgrywane trzy miesiące temu, jednakże kłopotem była inwazja rosyjskich wojsk na teren Ukrainy. Federacja piłkarska Ukrainy zapytała o opóźnienie spotkania barażowego, na co zgodziła się światowa federacja piłkarska FIFA. Przesunięty termin został ustalony na 1 czerwca i obydwie reprezentacje były uszykowane do pojedynku. Na pewno niesamowicie trudno było określić faworyta do triumfu w tym barażowym pojedynku. Z olbrzymią determinacją podchodzili do tego pojedynku gracze zespołu narodowego Ukrainy, aby pokazać światu, iż są zmotywowani oraz gotowi do walki na murawie.

Szkocka drużyna z kolei zamierzała potraktować to starcie jak każde inne. Selekcjoner powtarzał do swoich zawodników od początku tego meczu, że muszą być skupieni i nie mogą popełniać błędów. Ukraińska kadra słynie z tego, iż potrafi kreować szybkie kontrataki, które zazwyczaj oznaczają bramkę. To starcie naprawdę było niezwykle intrygujące i warto to podkreślić. Jednak tego wieczoru ukraińscy zawodnicy byli dużo skuteczniejsi od swoich rywali. W trzydziestej trzeciej minucie zdołali zdobyć bramkę numer 1, kiedy to do bramki trafił Andrij Jarmołenko. Pierwsza część barażowego spotkania była pokazem perfekcyjnej gry piłkarzy z Ukrainy, którzy sprawnie odpierali ataki narodowej drużyny Szkocji. Rezultatem 1:0 dla Ukrainy skończyła się pierwsza odsłona tego starcia. Podczas drugiej połowy pojedynku mieliśmy szansę obserwować aż 3 gole. Raz do bramki trafiali Szkoci, a dwa razy piłkarze drużyny Ukrainy. Finalnie mecz zakończył się wynikiem 3 do 1 na korzyść Ukrainy. Reprezentacja Ukrainy wciąż ma szansę dostać się na mundial, który będzie się odbywać w Katarze dzięki temu zwycięstwu.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy