Triumf z narodową drużyną Walii rezultatem 1:0 - kadra Polski zapewnia sobie pozostanie w dywizji A Ligi Narodów!Drużyna narodowa Polski zwycięża z zespół narodowy Walii!

Triumf z narodową drużyną Walii rezultatem 1:0 - kadra Polski zapewnia sobie pozostanie w dywizji A Ligi Narodów!Drużyna narodowa Polski zwycięża z zespół narodowy Walii!

Nie da się zaprzeczyć temu, że tegoroczne zmagania Ligi Narodowej musiały zostać zagrane w błyskawicznym tempie, przez wzgląd na zbliżające się światowe mistrzostwa w Katarze. Polska reprezentacja pod wodzą Michniewicza również zagra na światowych mistrzostwach po tym jak zwyciężyła narodową kadrę Szwecji w meczu finałowym baraży. Polacy zanim jednak to nastąpi mieli do wykonania jeszcze jedno niezwykle istotne zadanie. Na tegoroczną edycję National League głównym celem było utrzymanie się w dywizji A. Rozchodzi się tutaj w głównej mierze o możliwość grania spotkań z klasowymi oponentami, a także uznanie. Reprezentacja Polski będzie w stanie nabrać doświadczenia w trakcie meczów z gigantami światowej piłki nożnej i co równie ważne przekonać się, w jakim w tym momencie jest miejscu. Tegoroczne to wyzwanie nie było najłatwiejsze, gdyż polska narodowa kadra była zmuszona rywalizować z takimi ekipami jak Belgia, Walia oraz zespół narodowy Holandii. Walka o punkty była naprawdę skomplikowana, gdyż każda z tych ekip to ogromne wyzwanie.

Wielbiciele futbolu w Polsce byli mocno zawiedzeni w chwili, gdy belgijska kadra zwyciężyła z kadrą Polski wynikiem 6 do 1. Był to z całą pewnością zimny prysznic dla polskich kadrowiczów, jak i dla szkoleniowców. Awans na mundial bez najmniejszych wątpliwości był gigantycznym sukcesem, jednak reprezentacja posiadająca w tak wielu zdolnych graczy nie powinna sobie pozwolić na porażkę takim wynikiem. W kolejnych spotkaniach polskiej reprezentacji powodziło się już jednak zdecydowanie lepiej, czego świetnym dowodem jest wynik remisowy z zespołem Holandii, a także trzy punkty z narodową kadrą Walii na stadionie w Warszawie. Nadeszła pora ostatniej kolejki w trakcie rozgrywek grupowych, gdzie oponentem polskiej kadry była kadra narodowa Walii. Walijczycy, żeby myśleć o utrzymaniu się w grupie A Ligi Narodowej musieli zwyciężyć w tym pojedynku. Naszym starczał do utrzymania jedynie remis. To był ciężki i równy pojedynek, lecz z delikatnym wskazaniem na reprezentację Polski. Nasi reprezentanci dominację w trakcie całego spotkania potwierdzili w trakcie drugiej części, kiedy to po perfekcyjnym zagraniu Roberta Lewandowskiego, do bramki trafił Karol Świderski. Ostatecznie drużyna polska została w grupie A Ligi Narodowej po tym jak zwyciężyła rezultatem 1:0. W tym momencie kibice futbolu w naszym kraju mogą spokojnie czekać na pierwsze spotkania w grupie polskiej reprezentacji na światowych mistrzostwach w Katarze.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy