Świetny mecz w wykonaniu reprezentacji Polski na światowych mistrzostwach w Katarze!

Mistrzostwa świata w Katarze były uznawane za szczególne pod różnymi względami jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego. kibice futbolu z naszego kraju z rozsądkiem podchodzili do określania szans polskiej reprezentacji na awans do fazy pucharowej. Naszymi oponentami w grupowej fazie miała być solidna narodowa drużyna Arabii Saudyjskiej, faworyt do wygrania mundialu kadra narodowa Argentyny, oraz reprezentacja Meksyku. Pierwszy pojedynek na mistrzostwach świata dla reprezentantów Polski był bardzo ciężki i mnóstwo piłkarskich ekspertów krytykowało styl, w jakim zagrała polska kadra narodowa. Czesław Michniewicz zapewniał jednak, iż gra polskiej reprezentacji piłkarskiej z każdym kolejnym spotkaniem będzie wyglądać zdecydowanie lepiej i tego najlepszym przykładem miał być pojedynek z Arabią Saudyjską. I w gruncie rzeczy okazało się, iż to starcie było przełomowe dla naszych piłkarzy. W tym meczu polscy reprezentanci zaprezentowali się zdecydowanie lepiej niż z narodowym zespołem Meksyku i fani z naszego kraju mogli mieć nadzieję na triumf.

Od pierwszych minut meczu gra drużyny polskiej wyglądała zdecydowanie lepiej pod kątem ofensywy, niż to miało miejsce w przypadku meczu numer 1. Polska reprezentacja piłkarska tworzyła sytuacje i starała trzymać się przy futbolówce. Rzecz jasna nie brakowało błędów w grze obronnej, jednak tego dnia kolejny raz świetnie spisywał się Wojciech Szczęsny, który bronił każdy strzał. W I połowie padła też pierwsza bramka dla drużyny Polski, którą strzelił Zieliński. Gracze Arabii Saudyjskiej nie mieli w planach odpuszczać i pod koniec I połowy wywalczyli jedenastkę. Wojciech Szczęsny zachował się w tym przypadku doskonale i wybronił uderzenie z jedenastki, a potem kolejny strzał gracza narodowej drużyny Arabii Saudyjskiej. I część zakończyła się rezultatem 1:0 dla kadry polskiej. Kadra Polska w drugiej połowie strzeliła drugą bramkę, a jej strzelcem był Robert Lewandowski. Gracz Barcelony powiększył prowadzenie kadry polskiej po tym jak wykorzystał błąd defensywnego gracza drużyny narodowej Arabii Saudyjskiej. Po dwóch starciach polska drużyna przewodzi w grupie C i ma duże szanse na awans do następnej rundy.