Świetny mecz w niedzielę wieczorem we francuskich rozgrywkach rozgrywali piłkarze Paris Saint-Germain! Podczas weekendu na obiektach we Francji było bardzo ekscytująco i oglądać mogliśmy mnóstwo bramek!

Świetny mecz w niedzielę wieczorem we francuskich rozgrywkach rozgrywali piłkarze Paris Saint-Germain! Podczas weekendu na obiektach we Francji było bardzo ekscytująco i oglądać mogliśmy mnóstwo bramek!

Francuska liga przez naprawdę długi czas była uważana przez sportowych dziennikarzy za zmagania niższego gatunku. Silnych zespołów, które zdołałyby do ostatnich faz toczyć boje w europejskich zmaganiach przeważnie nie mogliśmy śledzić tam. Jednakże W minionej dekadzie do klubu ze stolicy doszedł świeży prezes, który rozpoczął nową epokę dla tego zespołu oraz francuskich rozgrywek. Francuska Ligue 1 od czasu tej zmiany zaczęła być dużo bardziej doceniana i piłkarze łatwiej zgadzali się na transakcje do klubów z Francji. I właśnie w tym artykule mamy w planach skoncentrować się na tym, co obecnie dzieje się w Ligue 1. Z pewnością na obecną chwilę najlepiej ułożonym zespołem we francuskich rozgrywkach jest Paris Saint Germain, które znów w pewny sposób zmierza ku zdobyciu mistrzostwa. Można dojść do wniosku, iż na dzień dzisiejszy brakuje we Francji klubu, który byłby w stanie zakończyć dominację graczy Paris Saint Germain.

Ekipa trenowana przez szkoleniowca Pochettino pod wieczór w niedzielę ograła Stade de Reims rezultatem cztery do zera. Piłkarze Paris Saint Germain w taki sposób mieli w stanie dopisać do własnego dorobku następne niesamowicie istotne w kontekście walki o krajowe mistrzostwo trzy oczka. Dobrze mieć na uwadze to, że swoją pierwszą bramkę dla Paris Saint Germain podczas tego starcia ustrzelił Sergio Ramos, który w zeszłym roku pozyskany został z Królewskich. Najbardziej intrygujące spotkanie rozgrywało się pomiędzy Bordeaux oraz RC Stresbourg i nie podlega to żadnej wątpliwości. Klub gości w trakcie obecnego sezonu walczy o występ w Champions League, lecz w trakcie tego spotkania byli zmuszeni pogodzić się z klęską. Piłkarze Girondins Bordeaux zwyciężyli wynikiem cztery do trzech, co z pewnością mogło podobać się fanom, którzy zasiadali na stadionie w dniu meczu. Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził natomiast Majecki, którego Monaco było słabsze od Montpellier HSC i poniosło porażkę wynikiem 2:3. Trzeba zaznaczyć, że była to elektryzująca kolejka Ligue 1.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy