Rozmowa z księciem Harrym oraz Meghan Markle

Rozmowa z księciem Harrym oraz Meghan Markle

Niedawno, bo 7.03 o godzinie 20:00 miał miejsce wywiad słynnej prezenterki telewizyjnej Oprah z księciem Harrym i księżną Meghan Markle. O rozmowie tej szybko zrobiło się niebywale głośno i do tej pory jest to jeden z wiodących tematów pośród różnych mediów. To był pierwszy połączony wywiad Harry'ego i Meghan po wycofaniu się pary z królewskiej rodziny oraz wyprowadzce do USA. W trakcie spotkania z Oprah para wgłębiła nas w szczegóły swych decyzji i przedstawiła swoją wersję wydarzeń z uczestnictwa na dworze królewskim. Podczas rozmowy pojawiły się oskarżenia rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pdo adresem Pałacu Buckingham.

Oprócz tego, według upowszechnionego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym sporze w królewskiej rodzinie stoją bardziej po stronie królowej Elżbiety jak i reszty członków rodziny niż Harry'ego i Meghan. Jednak nie można ukryć, iż poparcie jest niezrównanie odmienne, zależnie od wieku i sympatii politycznych. Media brytyjskie informują, iż jeżeli Meghan i Harry zapragnęliby w niedalekiej przyszłości powrócić na łono rodziny, to tym właśnie wywiadem przekreślili nieodwracalnie swoją okazję. Ponadto poza wspomnianymi wcześniej kwestiami para królewska poruszyła również motyw tego, iż książe nie wypatrzył wcześniej, że jest on uwięziony, jak sam określił, a także temat samobójczych myśli Meghan.

Przedstawiciele kanału w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, zajmujący się generowaniem różnorodnych informacji Archie Manners i Josh Pieters, zachęcili czwórkę znawców interpretujących w mediach kwestie królewskiej rodziny na analizę wywiadu 2 dni przed emitowaniem. Doświadczeni profesjonaliści, w tym poprzedni prasowy sekretarz królowej brytyjskiej, zinterpretowali cały wywiad, sugerując przy tym Oprah Winfrey brak profesjonalizmu a z kolei Meghan stosowanie ostrego a także bezkompromisowego języka. Wywiad Winfrey z księciem Harrym a także Meghan ukazany został w wieczorem w TVN24. Co ciekawego wywiad ten obserwowało średnio ponad 1mln widzów. Stacja telewizyjna stała się wtedy wiceliderem na rynku, tym samym wyprzedzając Polsat i TVN.

Jednakowoż mówi się, iż wywiad ten tylko udowodnił informacje dotyczące Oprah jako redaktorki, która jest w stanie wykrzesać z rozmówcy wszystko, uwzględniając drobiazgi. Ze względu na niesłychane szczegóły pary książęcej media piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednakże Oprah przyczyniała się do tego już wiele razy. Bez dwóch zdań można przyznać, iż temat ten będzie w ciągu najbliższych tygodni z pewnością często komentowany.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy