Ricciardo Daniel zajął pierwsze miejsce we Włoszech, a Lando Norris wywalczył drugą pozycję! Zaskakujący rezultat a także stłuczka głównych faworytów w wyścigu GP Włoch!

Ricciardo Daniel zajął pierwsze miejsce we Włoszech, a Lando Norris wywalczył drugą pozycję! Zaskakujący rezultat a także stłuczka głównych faworytów w wyścigu GP Włoch!

Aktualnie trwający sezon Formuły 1 jest niezwykle urzekający i należy mieć na uwadze ten fakt. W poprzednich sezonach rywalizacja o pierwsze miejsce opanowana była przez zawodników Mercedesa AMG, a dokładnie Lewisa Hamiltona. Zawodnik z Anglii w poprzednim sezonie wygrał 7 tytuł mistrza F1, co dało mu okazję zrównania w liczbie mistrzostw z legendarnym Schumacherem. Jednak zawodnik z Wielkiej Brytanii w teraz trwającym sezonie już nie ma aż tak łatwo w batalii o ósmy tytuł mistrza świata. To wszystko zostało spowodowane pojawieniem się w stawce zawodników Maxa Verstappena, który też marzy o tym, by zgarnąć tytuł mistrza świata. Batalia pomiędzy tymi 2 zawodnikami od pierwszej rundy jest naprawdę zawzięta i bardzo ciężko stwierdzić który z nich po ostatniej rundzie sezonu zatriumfuje. Wyścig we Włoszech, a więc GP Monzy był kolejnym etapem walki tych 2 zawodników. Dla ogromnej liczby zawodników to bardzo dobry tor, a w trakcie trwania tego weekendu w bolidzie Formuły 1 zjawił się Kubica którego zadaniem było zastąpić Raikkonena Kimiego, który miał problemy ze zdrowiem.

Motoryzacyjnym kibicom siedzącym na widowni sesje kwalifikacyjne do wyścigu o GP Włoch zagwarantowały ogrom emocji. Zakręt pierwszy wyścigu niedzielnego zafundował oglądającym fenomenalną walkę, z której najlepiej wyszli Ricciardo Daniel oraz Verstappen Max. Niesamowicie ważne dla wyników wyścigu były wizyty zawodników w boksach. Chwilę po wymianie opon doszło do zaskakującego wypadku. Mistrz F1 oraz Max Verstappen spotkali się w naprawdę bardzo ciasnym miejscu i w sytuacji, kiedy zdawało się, że to koniec walki, kierowcy uderzyli się kołami, a bolid holenderskiego kierowcy znalazł się na bolidzie sterowanym przez zawodnika Mercedesa. To na pewno była wstrząsająca chwila dla sympatyków zasiadających przy torze, jednakże żadnemu z nich nic się nie stało. Kierowcy zespołu McLarena, którzy niedzielny wyścig zakończyli na 2 najwyższych lokatach umiejętnie skorzystali na całej tej sytuacji. Daniel Ricciardo wygrał wyścig o Grand Prix Monzy, a na pozycji numer dwa uplasował się Norris. To bez najmniejszych wątpliwości fenomenalne osiągnięcie dla pochodzącego z Wielkiej Brytanii zespołu.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy