Polska narodowa drużyna w siatkówkę przegrała w finałowym spotkaniu mundialu z drużyną narodową Włoch wynikiem jeden do trzech!

Polska narodowa drużyna w siatkówkę przegrała w finałowym spotkaniu mundialu z drużyną narodową Włoch wynikiem jeden do trzech!

Dużo wielbicieli siatkówki ma doskonałą świadomość tego, jak istotnym turniejem są światowe mistrzostwa. To wiedzą zwłaszcza sympatycy tej sportowej dyscypliny z Polski, ponieważ polska drużyna siatkarzy od wielu lat odnosi sukcesy na turniejach rangi mistrzowskiej. Nikogo więc nie dziwi to, iż w naszym kraju zapanowała radość, gdy przedstawiono zmianę organizatora mistrzostw świata. Na początku ten turniej miał być zorganizowany w Rosji, jednak z uwagi na napaść na Ukrainę organizacja została zabrana Rosji. Światowa federacja siatkarska FIVB nie miała się jednak czym martwić, ponieważ Polska dowiodła już kilka razy, że jest w stanie przygotować wydarzenie tak wysokiej rangi. W roku 2014 na polskich halach również rozgrywane były światowe mistrzostwa i wówczas drużyna narodowa Polski siatkarzy zdobyła tam złoty krążek. Ogromna ilość siatkarskich kibiców miała nadzieję, że i w tym przypadku będzie podobnie.

Trzeba zaznaczyć to, iż polska kadra siatkarzy od pierwszego meczu mundialu radziła sobie fantastycznie. Bez problemów pokonywaliśmy następnych rywali i mogło się wydawać, że jesteśmy na dobrej ścieżce do następnej obrony mistrzowskiego tytułu. Po pięciosetowym boju w spotkaniu półfinałowym zwyciężyliśmy reprezentację narodową Brazylii rezultatem 3:2. W finałowym spotkaniu mistrzostw świata oponentem polskiej drużyny narodowej była włoska drużyna. To jest bez cienia wątpliwości drużyna, w której można znaleźć kilku uzdolnionych graczy. Udowodnili oni na polskich halach, iż będzie trzeba się z nimi liczyć w kolejnych latach. Fenomenalnie Bardzo dobrze zaczęła pojedynek finałowy piłkarska reprezentacja Polski, triumfując w secie numer jeden wynikiem 25:22. Jednakże następne partie to był popis gry włoskiej kadry narodowej. Niesamowicie niezawodna gra włoskiej reprezentacji narodowej i spora liczba pomyłek ze strony polskiej drużyny doprowadziła do tego, iż to właśnie oni wygrali w pojedynku finałowym wynikiem 1:3. W rozrachunku końcowym polska narodowa kadra wywalczyła miejsce drugie na mundialu i trzeba podkreślić to, iż to też jest gigantyczny sukces.|Polska drużyna narodowa ostatecznie zajęła miejsce drugie na mundialu i należy podkreślić, że to także jest niezwykły sukces.|miejsce drugie na światowych mistrzostwach finalnie wywalczyła polska narodowa drużyna i warto zaznaczyć to, że to też jest niezwykły sukces.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy