Po fantastycznym starciu piłkarze prowadzeni przez Tuchela Tomasa zwyciężyli Tottenham wynikiem 1:0! Chelsea FC zapewniła sobie kwalifikację do finału zmagań Pucharu Angielskiej Ligi!

Po fantastycznym starciu piłkarze prowadzeni przez Tuchela Tomasa zwyciężyli Tottenham wynikiem 1:0! Chelsea FC zapewniła sobie kwalifikację do finału zmagań Pucharu Angielskiej Ligi!

Na wieczór w środę piłkarscy fani z Wysp skupili się na meczu, który został rozegrany pomiędzy Tottenhamem Londyn, a Chelsea Londyn. Wygrany półfinałowej rywalizacji miał wywalczyć kwalifikację do finału Pucharu Ligi Angielskiej, a więc stawka tego spotkania była niezwykle wysoka. Podczas pierwszego spotkania tych drużyn londyńska Chelsea, która triumfowała rezultatem 2 do 0 na własnym boisku się okazała dużo aktywniejsza. Rzecz jasna nie oznaczało to, że w pojedynku rewanżowym brakować będzie niezwykłych chwil. Wręcz przeciwnie wielbiciele piłkarscy od samego początku do końca mieli okazję oglądać świetne starcie. Zawodnicy trenowani przez Conte Antonio bez wątpienia liczyli na lepszy wynik, jednak ekipa londyńska Chelsea natychmiast ruszyła do akcji. Po 18 minutach gracze Thomasa Tuchela wyszli na prowadzenie, gdy po fantastycznym zagraniu Mounta Masona futbolówkę do bramki skierował Antonio Reudiger.

Z pewnością to był niesamowity początek starcia dla londyńskiej Chelsea, która znacząco zdołała zbliżyć się w ten sposób do finałowego spotkania Pucharu Angielskiej Ligi. Piłkarze Tottenhamu FC od teraz mieli do odrobienia już trzy bramki, aby choćby doprowadzić do dodatkowych trzydziestu minut. To było naprawdę trudne zadanie. Zebrani na trybunach w Londynie futbolowi fani mogli mieć też wiele powodów do niezadowolenia z powodu VAR. Sędzia prowadzący ten pojedynek aż dwukrotnie wskazywał na wapno dla ekipy gospodarzy, jednak dwa razy też był zmuszony te decyzję cofać po analizie akcji przy pomocy VAR. Nimo przeciwności losu piłkarze Tottenhamu Londyn w dalszym ciągu rywalizowali o pomyślny wynik i dali radę nawet ustrzelić gola. Jednak przy bramkowej akcji po raz kolejny musiał zainterweniować VAR i sędzia prowadzący ten pojedynek ogłosił, że kapitan wicemistrzów Europy w chwili dogrania znajdował się na spalonej pozycji. W rozrachunku końcowym Chelsea Londyn wygrała tą batalię wynikiem 1 do 0 i będzie rywalizować w wielkim finale Pucharu Angielskiej Ligi, gdzie jej rywalem będzie Arsenal lub Liverpool.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy