Piłkarze naszej reprezentacji są o wiele bliżej rywalizowania w barażowych zmaganiach po tym jak ograli narodową kadrę Albanii! Nadzwyczaj ciężkie spotkanie piłkarskiej reprezentacji Polski w eliminacjach do mistrzostw świata!

Piłkarze naszej reprezentacji są o wiele bliżej rywalizowania w barażowych zmaganiach po tym jak ograli narodową kadrę Albanii! Nadzwyczaj ciężkie spotkanie piłkarskiej reprezentacji Polski w eliminacjach do mistrzostw świata!

Awansowanie na światowe mistrzostwa jest na pewno naprawdę kluczowe dla piłkarskich wielbicieli z całego świata. Zważywszy na sytuację z COVID-19 z minionego roku trwające w tej chwili eliminacyjne zmagania musiały zostać w takim przypadku wyjątkowo przełożone. Polska narodowa drużyna zaczęła walkę w kwalifikacjach do mundialu w Katarze ze świeżo zatrudnionym trenerem Sousą Paulo, którego misją było wytrenować drużynę do rywalizacji o awans na rozgrywane w przyszłym roku mistrzostwa świata w Katarze. Dla polskiej narodowej kadry start walki w eliminacjach nie był specjalnie udany, lecz najważniejsze jest to, iż byliśmy w stanie wywalczyć parę ważnych oczek. Wieczorem we wtorek oponentem kadry polskiej była albańska kadra, która przed pierwszym gwizdkiem w tym starciu znajdowała się jedną pozycję wyżej w klasyfikacji naszej grupy. To znaczyło, że jeśli nasi gracze chcieli nadal myśleć o awansie na mundial to powinni ugrać trzy punkty.

Rozsądnie mieć na uwadze fakt, iż początek tego meczu był naprawdę zacięte i ciężko było ustalić głównego faworyta do zwycięstwa. Pierwsze czterdzieści pięć minut starcia skończyła się rezultatem zero do zera, co bez cienia wątpliwości było o wiele korzystniejszą okolicznością dla kadry Albanii. O wiele lepiej prezentowała się znacznie lepiej forma piłkarzy naszego zespołu i byliśmy zdecydowanie bliżej zdobycia gola. Jednakże to polska drużyna narodowa dała radę strzelić trafienie i wyjść na prowadzenie w tym pojedynku. Genialne dogranie Klicha wykorzystał Świderski Karol, który na murawie pojawił się w drugiej części meczu. Szkoleniowiec Paulo Sousa ponownie zaprezentował, iż umie wprowadzać graczy z ławki w trakcie starcia. Na kilka minut starcie musiało zostać zawieszone ze względu na kiepskie zachowania fanów Albanii. Jednak po wznowieniu gry niewiele się zmieniło i to nasi zawodnicy mogli świętować z powodu trzech punktów. Uzyskany w Albanii wynik 1 do 0 to wyśmienita nowina w kontekście rywalizacji o promocję do światowych mistrzostw. Sprawa dostania się do zmagań barażowych zależna jest tylko od naszych graczy, gdyż drużyna polska jest na miejscu drugim.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy