O finał baraży reprezentanci Polski będą toczyć bój z reprezentacją Rosji! Polska drużyna narodowa już zna oponenta w batalii o zakwalifikowanie się do mistrzostw świata w Katarze!

O finał baraży reprezentanci Polski będą toczyć bój z reprezentacją Rosji! Polska drużyna narodowa już zna oponenta w batalii o zakwalifikowanie się do mistrzostw świata w Katarze!

Nie da się zaprzeczyć, że ostatnia prosta eliminacyjnych zmagań do mistrzostw świata ze strony kadry narodowej Polski była przeciętna. Ostatecznie Biało Czerwoni dali radę zagwarantować sobie grę w barażowej rywalizacji, jednakże ze zbyt dużą zuchwałością przystąpili do rozgrywki z narodową kadrą Węgier. Porażki nie udało się uniknąć i przez to nie byliśmy uprzywilejowani przy rozlosowaniu barażowych par. Trafiliśmy na stosunkowo łatwą ścieżkę barażową więc mamy jednak szczęście. Rosyjska kadra, która na zeszłych mistrzostwach świata dotarła do 1/4 finału ma być W pierwszej kolejności przeciwnikiem Biało Czerwonych. To był bez wątpienia niezwykły wynik dla piłkarzy selekcjonera Czerczesowa Stanisława, jednak po tym turnieju ich dyspozycja nie prezentowała się zbyt dobrze. Między innymi z tego powodu możemy rozmyślać, że damy radę ugrać kwalifikację do finałowego pojedynku barażowego turnieju o miejsce na mistrzostwach świata w Katarze.

Na kilka dni przed losowaniem oponentów barażowych na selekcjonera kadry Polski Paulo Sousę runęła spora fala krytyki za skład, który zdecydował się wystawić w starciu z węgierską kadrą. Duże grono specjalistów przed najważniejszymi starciami myślało nad kwestią tego, by zasięgnąć po całkowicie nowego trenera. W rozrachunku końcowym trener z Portugalii zachował swój stołek i trzeba pamiętać, że miał w trakcie losowania wiele szczęścia. Takim sposobem daliśmy radę uniknąć bardzo skomplikowanej batalii z reprezentacją Włoch, a więc obecnymi czempionami Europy. Jeżeli damy radę pokonać rosyjski narodowy zespół to w finałowym pojedynku grać będziemy na Stadionie Narodowym w Warszawie z wygranym pojedynku między zespołem narodowym Czech, a szwedzkim narodowym zespołem. Starcie ze szwedzkimi graczami byłoby niesamowitą szansą do odegrania się za przegraną wynikiem dwa do trzech podczas mistrzostw Starego Kontynentu i to nie podlega żadnej wątpliwości. Starcie z rosyjską kadrą nie będzie dla naszej kadry za łatwe i należy sobie to uświadomić. Polska reprezentacja musi się wspiąć na najwyższy poziom swoich piłkarskich umiejętności jeżeli chcemy dalej myśleć o kwalifikacji na mistrzostwa świata.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy