Imponująca wygrana mistrzów ligi holenderskiej w zmaganiach Ligi Mistrzów! Piłkarze zespołu z Niemiec byli kompletnie bezradni i finalnie polegli wynikiem 0 do 4!

Imponująca wygrana mistrzów ligi holenderskiej w zmaganiach Ligi Mistrzów! Piłkarze zespołu z Niemiec byli kompletnie bezradni i finalnie polegli wynikiem 0 do 4!

Sympatycy futbolu zgromadzeni na obiekcie w Amsterdamie mieli okazję oglądać fenomenalne spotkanie. Miejscowy Ajax Amsterdam podejmował na wieczór we wtorek na swoim obiekcie dortmundzką Borussię, a więc naprawdę mocną drużynę z niemieckiej ligi. W pierwszej kolejności warto powiedzieć o tym, iż mistrz rozgrywek holenderskich bardzo dobrze zainaugurował rywalizację w aktualnie trwającej edycji Pucharu Europy. Przed wtorkowym meczem mistrzowie Holandii mieli na swoim koncie dwa zwycięstwa i w spotkaniu z BVB ich planem kolejny raz były trzy punkty. Zawodnicy Borussii z Dortmundu także mieli chrapkę na trzy punkty w tym meczu i w tym przypadku miało nie być aż tak prosto. W tym starciu było ciężko wskazać faworyta do zwycięstwa i rozsądnie to przyznać. Obie ekipy posiadały wyrównane szanse i wszystko rozstrzygnąć się miało w trakcie 90. minut. Bez żadnych wątpliwości mało kto spodziewał się tak miernego meczu w wykonaniu Borussii z Dortmundu i jednocześnie tak nadzwyczajnego meczu graczy mistrza ligi holenderskiej.

Rzeczywistość okazała się jednak naprawdę brutalna dla kibiców niemieckiego zespołu. Od startu tego starcia zawodnicy Ajaxu Amsterdam prezentowali się dużo lepiej od swoich przeciwników. Będący w genialnej dyspozycji w tym sezonie Haaland był w trakcie tego starcia całkowicie wyłączony i nie umiał znaleźć drogi do bramki przeciwnika. Ajax natomiast okazał się naprawdę skuteczny, czego perfekcyjnym przykładem jest ostateczny rezultat meczu. Piłkarze zespołu mistrza ligi holenderskiej triumfowali rezultatem cztery do zera i w taki sposób mogli umocnić się na pierwszym miejscu w grupowych rozgrywkach. Bez wątpienia to zwycięstwo przybliża ich do dostania się do zmagań w fazie pucharowej, która będzie się rozgrywać po zimowej przerwie. Do starcia numer dwa, które zostanie rozegrane na ich terenie gracze Borussii z Dortmundu mają teraz czternaście dni na uszykowanie strategii. To bez cienia wątpliwości będzie szansa ku temu, żeby choć delikatnie odkuć się za katastrofalny rezultat na wyjeździe. Sympatycy futbolu z Europy są zachwyceni dyspozycją prezentowaną przez graczy szkoleniowca Ten Haga Erika i zaczynają mieć nadzieję w powtórkę wyniku z edycji 2018/2019, kiedy to to Ajax Amsterdam wywalczył awans aż do półfinału Ligi Mistrzów pokonując we wcześniejszych rundach wielu faworytów.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy