CF Villarreal zwyciężył zespół Czerwonych Diabłów oraz zdobył trofeum! Fenomenalne przeżycia w starciu finałowym rozgrywek Ligi Europy!

CF Villarreal zwyciężył zespół Czerwonych Diabłów oraz zdobył trofeum! Fenomenalne przeżycia w starciu finałowym rozgrywek Ligi Europy!

Większość fanów futbolu wyczekuje na rozgrywki finałowe najciekawszych turniejów i to nie jest żadnym sekretem. Mistrzostwa europejskie będą startować za parę tygodni, co prowadzi do tego iż będziemy obserwatorami sporej ilości spotkań piłkarskich. Jednak zanim to stanie się oczekują na nas finałowe batalie w popularnych drużynowych turniejach. Jedno z finałowych starć za nami i oglądaliśmy już wygranego tych rozgrywek. O rozgrywkach Ligi Europy oczywiście mówimy tutaj. Po batalii finałowej Ligi Europy czas nadchodzi na poznanie rozstrzygnięcia w Lidze Mistrzów, lecz obecnie chcielibyśmy skupić się na tych zmaganiach pierwszych. Naprzeciw siebie stanęły ekipy Manchesteru United oraz Villarreal CF. Obecność tych dwóch drużyn w finałowym meczu znaczyła, iż na piłkarskich fanów czekało wspaniałe spotkanie. I w rzeczy samej ten finałowy spektakl był bez wątpienia porywający.

Dobrze mieć na uwadze fakt, iż finał turnieju Ligi Europy rozgrywany był na obiekcie gdańskiej Lechii w naszym kraju. Dla państwa polskiego to bez cienia wątpliwości gigantyczny rozgłos, iż mieliśmy szansę przywitać dwie tak fantastyczne drużyny. Trenerem ekipy CF Villarreal jest Emery Unai, który jest rozpoznawalny z faktu, że potrafi sięgać po trofea w spotkaniach finałowych zmagań Ligi Europejskiej. Pomimo to, że trenowany przez Emery'ego zespół nie był faworyzowany w batalii z United z Manchesteru, to właśnie zawodnicy Villarreal CF strzelili gola numer jeden w tym finałowym pojedynku. Ole Gunnara Solskjaer'a piłkarze dostali szansę aby strzelić bramkę wyrównującą. Wynikiem remisowym skończył się pojedynek i z tego powodu sędzia prowadzący spotkanie musiał zaprosić obie drużyny na dogrywkę. Kibice piłkarscy podczas dogrywki nie mieli możliwości widzieć trafień i dlatego też sędzia prowadzący mecz zaprosił graczy na konkurs rzutów karnych. Należy mieć faktu świadomość, iż konkurs jedenastek zawierają dużo losowości. Bardziej zdeterminowaną ekipą w tym pojedynku się okazał Villarreal szkolony przez Emery'ego, który triumfował wynikiem 11:10. Niezwykle ekscytujący był to konkurs rzutów karnych. Przestrzelenie jedenastki przez de Gea Davida, a więc golkipera Czerwonych Diabłów zaważyło o triumfie drużyny z Hiszpanii.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy