Francuska ekipa została ograna i nie zdoła wygrać mistrzowskiego tytułu! Imponująca szwajcarska narodowa drużyna awansowała do 1/4 finału zmagań Mistrzostw Starego Kontynentu!

Wielbiciele piłki nożnej w poniedziałek wieczór byli widzami świetnego widowiska na murawie w Bukareszcie. Spotkanie pomiędzy Szwajcarią, a francuską drużyną narodową zapewniło mnóstwo fenomenalnych odczuć, a mało ekspertów oczekiwało tego. Zawodnicy obydwu ekip zaprezentowali się naprawdę fenomenalnie, a triumfatora meczu zobaczyliśmy dopiero po konkursie rzutów karny. Pierwsi bramkę trafili piłkarze drużyny narodowej Szwajcarii, jednakże gracze francuskiej drużyny niesamowicie rozpoczęli połowę numer dwa, gdy dwa trafienia zdobył Benzema Karim. Gdy na 3:1 trafienie zaliczył Paul Pogba mogło się zdawać, że emocje w tym meczu w tym momencie się skończyły. Reprezentanci kadry szwajcarskiej nie planowali jednak odpuścić i ku zdziwieniu wszystkich zdołali doprowadzić do remisowego rezultatu. Sędzia tego meczu był bez wyjścia i musiał zaprosić zawodników na dodatkowe 30 minut gry. Dodatkowy czas gry także nie dał nam rozstrzygnięcia, a więc o rozstrzygnięciu meczu musiały zadecydować strzały z 11 metrów. Szwajcarska ekipa była nieznacznie lepsza w trakcie jedenastek i zwyciężyła rezultatem 5 do 4. Podczas ćwierćfinałowego starcia reprezentanci kadry szwajcarskiej będą się zmagać z drużyną Hiszpanii.